Problém s otravnými taxikáři má už konečně řešení

07.02.2025

Zhruba před rokem jsme se poprvé dozvěděli o tom, že řidiči některých taxislužeb mají obtěžovat (nejen) sexuální pracovnice. Je to sice pozdě a nejspíš se to dělo už delší dobu. Ale lepší pozdě než nikdy.

Na webu jsme tehdy zveřejnili rady, jak se bránit: https://www.spolekproochranuzen.cz/l/zjistili-jsme-pro-vas-jak-se-branit-otravnym-taxikarum/.

Díky organizaci Profem, o. p. s. teď existuje ještě lepší řešení. Bolt nově zavádí možnost si v jejich aplikaci zvolit, že si chcete objednávat pouze řidičky, ne řidiče.

Jak to přesně funguje: https://cc.cz/live/bolt-v-praze-spustil-sluzbu-ktera-zenam-nabizi-cestovani-s-ridickami/.

Ano, není to ideální. Ideální by bylo, kdyby tohle někteří řidiči prostě nedělali. Ideální řešení z našeho pohledu určitě není, že budeme radši jezdit s řidičkami, aby se nám nic nestalo. 

Ale rozhodně je to velký pokrok a velká pomoc. Děkujeme organizaci Profem, o. p. s. za její práci, která zlepší kvalitu života i spoustě sexuálních pracovnic.